NASZE 8 URODZINY

TAK TO SIĘ ZACZEŁO!!! URODZINY TO DOBRY CZAS NA WSPOMNIENIA.
Wspólnota „Nowe Życie” działająca przy parafii MB Królowej Polski w Elblągu, gdzie pracują redemptoryści, przystąpiła 19 kwietnia 2016 r. do ogólnoświatowego planu pastoralnego Szkoły Nowej Ewangelizacji. Stała się 41 Szkołą Nowej Ewangelizacji działającą na terenie Polski, a za swojego patrona przyjęła św. Klemensa Hofbauera, redemptorystę, apostoła Warszawy i Wiednia.

Naszą działalność rozpoczęliśmy od spotkań w gronie czterech osób. Były to spotkania oparte na modlitwie, medytacji Słowa Bożego i katechezie. Coraz częściej pojawiało się pytanie: „Co zrobić, aby było nas więcej?”. Odpowiedź była jednoznaczna: „By nie umrzeć, trzeba dawać życie”. W ten to sposób za główny cel naszej działalności przyjęliśmy ewangelizację. Oczywiście pytań rodziło się coraz więcej, bo jeśli mamy ewangelizować, to jak to robić? Przecież jesteśmy w Kościele, nie możemy działać na własną rękę. Zaczęliśmy przyglądać się innym środowiskom, tym, które mają już bogate doświadczenie głoszenia słowa Bożego. Tym to sposobem trafiliśmy na gdańskie środowisko Szkoły Nowej Ewangelizacji. Poprosiliśmy o przeprowadzenie u nas w Elblągu pierwszego kursu „Nowe Życie”, ale za nim do tego doszło, jako bardzo mała wspólnota (5 osób) uczestniczyliśmy w samym kursie, który odbywał się w Gdyni. Dzięki temu, po jego przeżyciu, mogliśmy wejść do ekipy prowadzącej kurs, który miał odbyć się dwa tygodnie później u nas w Elblągu.

Dzisiaj jest nas więcej. Dzisiaj jesteśmy częścią rodziny SE Regionu Północnego. Dzisiaj, niezmiennie EWANGELIZACJA, jest na pierwszym miejscu!
Otulamy modlitwą i o nią prosimy.