Szkolenie ekip kursowych SESA

W sobotę 8 lutego 2020 r. w Domu Rekolekcyjnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie odbyło się szkolenie ekip kursowych, posługujących według metodologii Szkół Ewangelizacji Świętego Andrzeja. Szkolenie poprowadziła dla nas Dorota Górka ze Szkoły Ewangelizacji św. Marka w Stryszawie. Serdeczne Bóg zapłać!

Kilkudziesięciu uczestników z lokalnych szkół przygotowywało się do prowadzenia kursów ewangelizacyjnych. Próbowaliśmy lepiej zrozumieć nasze zadania, znaczenie poszczególnych czynności oraz przebieg przygotowań. Poznaliśmy dokumenty, które wypracowała Szkoła Ewangelizacji św. Andrzeja, przede wszystkim podręcznik Busola - niezastąpioną pomoc w pracach kursowych.

Była to również okazja do integracji środowisk SESA w Krakowie i okolicy. Wśród uczestników gościliśmy winnice Szkoły Ewangelizacji św. Marka z Krakowa, Bielska Białej i Żywca, Szkołę Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z Krakowa, Wspólnotę Gaudete z Krakowa - Nowej Huty oraz liczne grono gospodarzy - Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji Sursum Corda oraz filii z Jordanowa. Mogliśmy nawiązywać nowe relacje, poznawać się, dzielić się doświadczeniem i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Już cieszymy się owocami tego czasu! Wspólnie spędzony czas pozwolił nam rozpalić się w twórczym zapale do głoszenia Ewangelii, pokazał, sens poszczególnych zadań, piękno metodologii SESA. Wspaniale było zobaczyć jedno serce i jednego ducha ... Ducha św. Andrzeja ;) Chwała Bogu!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!